6 Temmuz 2011 08:52

merhabalar en son yaptırmış olduğum hormon tahlilleri şu şekilde FSH :3 LH:

merhabalar en son yaptırmış olduğum hormon tahlilleri şu şekilde FSH :3 LH:2.14 PROLAKTİN:19.79 acaba bu hormonlarda bir anormallik var mı ? 2 defa aşılama 1 defa tüp bebek yaptırdım sonuç olumsuz sperm sayısı:35 milyon morfoloji baş anomolisi :%50 Akrozom anomolisi :%17 orta kısım:%10 Kuyruk kısım:%12 ph:8,0 Sıvılaşma zamanı :25dk lökosit :0,1 mi hızlı liner hareket:%0 hareketlilik:%23 yavaş liner:%23 lokalize:%0 hareketsiz:%72 sperm morfoloji:%4 2 ay önce muayene oldum varikosel yok nüksetmemiş dediler bu gibi durumlarda tedavi varmıdır yada tüp bebek tedavisinde uygulanan bir yöntem var mıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Seda Yılmaz
Histoloji ve Embriyoloji

merhaba ilyas bey, bu konuyla ilgili kadın dogum uzmanımız Dr. nuri Delikara ile gorusmeniz daha dogru olacaktir. iyi gunler

11 Temmuz 2011 10:21