AD
Soru Sahibi
20 Kasım 2017 23:54

Sağ aksiller lab

Merhaba 30 yaşındayım 7 yasinda oğlum var bu hafta meme usg çekildim sonucunda sağ aksiller bölgede 12×5 mm boyutlarında santral yağlı ekojenik hilusu izlenen lab saptanmıştır diyor doktor önemli bir şey değil 3 ayda bir takip yapalım dedi ama bende kilo kaybı var bu bulunan şey nedir hiçbir açıklama yapılmadı bana cevaplarsaniz çok sevinirim bundan sonra nasıl bir yol izlemeleyim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Semih Görgülü
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Derya Hanım ultrasonunuzda sağ koltuk altı bölgesinde bir lenf bezi izlenmiş. Bu lenf bezi görünüm itibariyle bir problem göstermemekte. Kilo kaybınızla bu lenf bezi arasında bir ilişki olacağını sanmıyorum. Kilo kaybı açısından bir iç hastalıkları uzmanıyla görüşmenizi öneririm. Geçmiş olsun

21 Kasım 2017 12:59