5 Haziran 2014 21:01

saçta folikülit

hocam merhaba,benim sorunum 3 yıldır kafamda folikülit var ve sivilce yapıyor.çok cildiyeci gezdim ilaç,antibiyotik kullandım fakat geçmedi sizin bana bitki,doğal sabun,antibiyotik vs. bir öneriniz olabilir mi acaba bu konuda,çünkü çok rahatsız ediyor her yönden.teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Hüseyin Can
Aile Hekimliği

Öncelikle çok geçmiş olsun. Sorununuzla ilgili öneride bulunabilmem için lezyonu görmek, en azından fotografını incelemek isterim. Mümkünse fotografını çekip, gönderebilirseniz, size geri dönüş yapabilirim. Selam ve saygılarımla. (drhuseyincan@hotmail.com)

6 Haziran 2014 00:03
Doç. Dr. Hüseyin Can
Aile Hekimliği

Tablo püstüler seboreik dermatitle uyumlu görünüyor. Profesör bir hocamıza da danıştım. Acı içeren gıdalardan uzak durmanız gerekiyor. Tedavi önerisi olarak da; tetradoks 2x1 1 ay, konazol şampuan tarifen travocort krem kullanabilirsiniz. Bu tedaviye rağmen yine geçmezse bir Dermatoloji hekimine başvurabilirsiniz.

10 Haziran 2014 08:30