OS
Soru Sahibi
4 Aralık 2018 21:56

Polisitemi Vera Olasiligi

Merhabalar, gecen gun yillik testlerim icin kan testine girdigimde, doktorum sonuclar sonrasi Polisitemi Vera riskim oldugunu soyledi. Yasim 29, ilk kan testim Hematocrit seviyem %54 hemoglobin seviyem 16.2g/dl diger kan seviyesi testim %53.4 ve 17g/dl cikti. EPO test sonucum normal (9ml). Doktorum horlama problemim oldugunu sordu(mevcut) ve herhangi bir testesteron ilaci kullani kullanmadigimi sordu bundan yaklasik bir bucuk ay oncesine kadar testestron seviyemi arttirmak icin internetten aldigim etken maddesi Boron olan ilaclari kullandim. Sizce bu kan testimdeki yuksek rakamlarin sebebi bu ilaclar olabilir mi yoksa Polisitemi Vera olma sansim daha mi cok ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Hüseyin Can
Aile Hekimliği

Merhaba, Kullandığınız madde (Boron) ile ilgili ayrıntılı bilgiye sahip değilim. Polisitemia Vera ile ilgili Hematoloji Uzmanı meslektaşlarım size daha fazla yardımcı olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

17 Ocak 2019 13:18