ea
Soru Sahibi
24 Mart 2016 16:12

riskli gebelik

Hocam 42 yaşındayım Bir çocuk sahibiyim. (Doğal yolla ) 28 Ekim 2015 de ikinci çocuğuma hamile kaldım. Ancak hamileliğimin 11. haftasında yapılan ikili testte risk 27:1 ,bebeğin ense kalınlığı 4,9 mm , bebekte kistrik higroma ve vücutta yaygın olarak ödem oluştuğundan dolayı CVS yapıldı Sonuç Bebek Down Sendromlu çıktı.Bunun üzerine 12 +5 günlük bebeğim kürtajla alındı. İkinci bir bebek istiyoruz . Fakat bu tip bir sorunla bir daha karşılşırız diye çok korkuyorum. Acaba ne yapmalıyım. Nasıl bir yol izlemeliyim. Normal yolla tekrar gebe kalmayı denemeli miyim.Yoksa tüp bebek mi Ancak tüp bebeğin çok maliyetli ve yorucu bir işlem olduğunu duydum tutmama ihtimalinide düşünürsek psikolojik açıdan yorucu bir dönem Tüp bebek maliyeti genetik testlerle birlikte ne kadar dır. çoğul gebelik olma ihtimali varmıdır.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Ayşegül hanım, Birkaç riskli durumu birlikte bulundurduğunuz için bir Tıbbi Genetik uzmanı ile yüzyüze görüşmenizi öneririm. Geçmiş olsun.

28 Mart 2016 14:15