aa
Soru Sahibi
18 Ekim 2017 22:46

Balık Pulu Hastalığı

Kardeşimin kaynı ve kocasının amcası doğuştan iktiyozis vulgaris hastası.Kardeşim Çocuk yapmak istiyor.Çocuğunun bu hastalıktan olma olasılığı varmıdır. Ve bir kaç yere başvurduk onlarda gen ayıklama yöntemi ile tüp bebek yöntemi ile çocuk yapabilirsiniz diyorlar bir yol gösterebilir misiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Öncelikle hasta olan kişilerde genetik testlerle hastalığın sebebinin belirlenmesi gerekir. Kardeşinin eşinde olmaması nedeniyle çocuğunda da olmayabilir. Daha önce yapılmış testler ve hasta kişi ile polikliniğe başvurmalarını öneririrm.

20 Kasım 2017 08:56