SC
Soru Sahibi
19 Nisan 2021 11:21

Rektum kanser

Merhaba doktorum, 80 yaşında babam rektum kanseri ve Işın tedavi ve kemoterapi aldıktan 6 ay sonra çekilen MRı sonuçunda: 6mm bir kaç adet lenf notu. Prostat bezi heterojen santral ve transizyonel zorda mistik değişiklikler izlenmiş. T2 periferik zonda hipointens sinyal değişiklikler. S2 posteriorda benign 8x5mm perinoral kist yazıyor. Bunlar ne demek doktorum?? Saygılar

2 cevap
Cevaplar (2)

Geçmiş olsun, görülen lenf nodları takip edilir, önemli büyüklükte değiller, prostatta görülen de iyi huylu kist, yine önemli değil. Takibe devam edilmesi uygundur.

18 Mayıs 2021 13:21
SC
Soru Sahibi

Çok teşekkür ediyorum doktor bey. Tüm doktorlarımıza kolay gelsin

19 Mayıs 2021 13:45

Geçmiş olsun

20 Mayıs 2021 20:07