dp
Soru Sahibi
24 Ağustos 2020 13:46

babam için durum kötüye mi gidiyor?

Merhabalar DOKTOR BEY, babam (53 YAŞINDA, 69 KİLO, 174 BOYUNDA) 4 yıldır kanser tedavisi görüyor 2 ameliyat 4 kemoterapi geçmişi var. şu an kemoterapi kesildi ve oral yoldan ilaç alımına başlandı. ilacın ismi (stivarga). Son tomografi sonuçlarını paylaşmak istiyorum. korkmamız gereken bir şey var mı? durum kötüye mi gidiyor? ÜST ve ALT ABDOMen BT: sol lobda 6.5 cm ye ulaşan, iç yapısında yer yer kalsifikasyon içeren karaciğer içerisinde çok sayıda metastatik kitlesel lezyozların varlığı izlenmektedir. Çöliak trunkus düzeyinden başlayarak yeni incelemede progresyon gösteren en büyüğü 5cm ye ulaşan, yine solda batın ön duvarı komşuluğunda anlamlı boyutsal ve sayısal farklılık göstermeyen en büyüğü yaklaşık 8 cm ye ulaşan batın içi implanta ait görünüm izlenmektedir. yeni incelemede umblikal düzeyde karın ön duvarında solda progresyon gösteren 7.5 cm lik mussinöz natürde olduğu düşünülen semisolid implanta ait görünüm izlenmektedir. sağda rektum duvarı komşuluğunda sağda perirektal alanda boyutsal progresyon gösteren yeni incelemede yaklaşık 4 cm boyutlarında impilanta ait görünümler izlenmektedir. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

1 cevap
Cevaplar (1)

Evre 4 yayılmış kanseri var babanızın. İlk halini bilmiyorum hastanızın, ancak şu anki durumu iyi değil. 5cm, 7,5cm, 8cm, 4cm farklı farklı bölgelerde yayılmış kitleleri implantları mevcut. Çok geçmiş olsun.

2 Ekim 2020 09:07