KC
Soru Sahibi
20 Ağustos 2021 00:18

Rektum ca pet raporu

Merhabalar, rektum ca teşhisi ile pet çekimi yapıldı.Pet raporunda sonuç olarak metastaz olmadığı kanaatine varılmış ancak raporda kafama takılan ve tam anlayamadığım bir kaç şey yazıyor; 'sağ servikal level 2b de yaklaşık 4mm çapında-Suv max:4.8mm değerinde lenf nodları izlenmektedir'... 'her iki memede fizyolojik Fdg uptake izlenmektedir'. Bunlar tam olarak ne anlama gelmektedir ve de t3c N0 M0 evresi tam olarak kaçıncı evre oluyor. Cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cemil Kuşoğlu
Radyasyon Onkolojisi

Merhaba, raporda tanımlanan lezyonlar rektum ca ile ilgisi olmayan zararsız oluşumlardır. T3, hastalığın lokal büyüklüğünü, N0 M0, çevre lenf nodlarına ve uzak organlara metastaz yapmadığını gösterir. Geçmiş olsun

20 Ağustos 2021 13:36