BY
Soru Sahibi
25 Şubat 2021 11:35

Rektal darlık

Hocam merhaba benim kızım 2 aya kadar rahat dışkısını yapıyodu bu aralar zorlandı çocuk cerrahına götürdük makat darlığı var dedi ondan da öte rektal darlık var dedi ilaçlı film de cektı rektal darlık var dedi bujilerle genişletin dedi siz ne düşünüyorsunuz hocam

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Halil Tuğtepe
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Be eklerde rektal darlıklar olabiliyor. Fizik muayene bulguları ile buna karar veriyoruz.

26 Şubat 2021 08:44
BY
Soru Sahibi

Hocam buji tedavisi verdi doktor eskiye göre daha ıyı ama rektal darlık açılıyor sonra tekrar kasıyor çocuk orayı bu sefer dıskı yapamıyor

26 Şubat 2021 10:48
Prof. Dr. Halil Tuğtepe
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Değerlendirmekte yarar var. Ameliyat gerekebilir

17 Mart 2021 19:56