GS
Soru Sahibi
8 Ağustos 2012 15:06

reflü

ayhan hocam reflü için gaviscon zantac verildi.1 haftadır kullanıyoruz ama kusmaız devam ediyor dmeiştim.mide filmi cektirin yazmısısnız.bu ilaçlar hemen mi etki gösterir.yoksa bir süre gecmesimi gerekir.kusuyor sonra tekrar yediriyorum kusmuyor..hocam rica ederim bişey yazın reflü dısında ne kusmaya sebebp olur.,5 aylıuğuız.yani ilaçları belli bir süre kullanmam gerekmiyormu fayda görmek için.hemen mide filmimim cektiremliyim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ayhan Gazi Kalaycı
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Hayır hemen mide filmini çektirin demiyorum. Doktorunuza danışın diyorum. Kusmaya neden olan diğer nedenleri size yazmamın kafanızı karıştırmaktan öteye bir faydası olmaz. Dolayısıyla çocuğunuzu muayene etmemiş ve tahlil sonuçlarını görmemiş bir hekim olarak yapacağım yorumlar yanlış olabilir ve sizi yanlış yönlendirebilir. Bu nedenle kafanıza takılan şeyleri çocuğunuzu izleyen hekimle konuşmanız ve tartışmanız sizi çözüme daha yaklaştırır. Saygılarımla.

8 Ağustos 2012 15:21