KH
Soru Sahibi
8 Ağustos 2012 11:05

reflü

doktor bey 10 aylık bir bebeğim var.reflü teshsii kondu.tedavi görüyoruz.ilaç tedavisi.normalde bir bebek kilo basına 20-30 cc yemek yiyebiliyormus.reflüsü olan bebekler içinde gecerlimi bu.yoksa reflüsü olan bebekler daha az ve sıkmı yemeli.ne tavsiye edersiziniz.hocam gaviscon motilium zantac kullanıyoruz.ısrarla sizi görmeden yorum yapamam diyorsunuz.size muayene olma sansımız yok.en azındna yorumunuzu öğrenmek istiyorum.ialçalrın etkili olup olmadıgı konusunda.bunların yerini alabilecek daha etkili varmı.1 haftadır kulanıyoruz.hala kusuyor.lütfen azda olsa yorumunuzu öğrenmek istiyorum ve yemek miktarımız nasıl olmalı....................birde reflüyü tetikleyen gıdaslar varmı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ayhan Gazi Kalaycı
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Tedaviye rağmen kusması devam ediyorsa mide filmi çekilebilir. İzleyen doktorunuzla irtibata geçmeniz uygun olur. Saygılarımla

8 Ağustos 2012 11:41