KA
Soru Sahibi
12 Mart 2017 00:31

Radyonükyit tedavi

Doktor bey benim sorum annem hem kolon kanseri hemde karaciğer kanseri ,kendisi ve biz kemoterapi yaptırmak istemiyoruz yeni yöntem olan radyonükyit tedavi gerçekten işe yarıyor mu ve hangi hastanelerde yapılmakta bilgi verirseniz çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mesut Şeker
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

ÖNCELİKLE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN. KOLON KANSERİNDE METASTAZ OLDUĞUNDA ÖNCELİKLE CERRAHİ İLE BU METASTAZLARIN ÇIKARILIP ÇIKARILAMAYACAĞI ARAŞTIRILIR, ÇIKARILABİLİRSE HEM KARACİĞERDEKİ TÜMÖRLER HEM DE BĞIRSAKDAKİ TÜMÖR AMELİYAT EDİLMELİDİR. BUNA İMKAN YOKSA KEMOTERAPİ VE HEDEFE YÖNELİK İLAÇLARLA TÜMÖR KÜÇÜLTÜLMELİDİR, SONRA YAPILABİLİRSE AMELİYAT YAPILMALIDIR. RADYONÜKLİT TEDAVİ BAZEN BAŞVURULAN BİR LOKAL TEDAVİ YÖNTEMİDİR. HRZAMAN UYGUN DEĞİLDİR. SİZİ TAKİP EDEN MEDİKAL ONKOLOJİ DOKTORUNUZLA BUNU PAYLAŞIRSANIZ DAHA İYİ OLUR. GEREKLİLİĞİ VE FAYDASI DAHA ÖNCE YAPILAN TEDAVİLERE GÖRE DEĞİŞECEKTİR.

12 Mart 2017 10:13