CA
Soru Sahibi
18 Ağustos 2019 14:50

psikoloji

merhaba benim oğlum yirmibes aylık hayır demeyi öğrendi ne söylesem hayır diyor gel uyutiyim gel yemek yedireyim diyorum hayır diyor bir şeyi yapmaması için yapma demek yerine ne söylemeliyim örn elindeki bazı şeyleri ben telefonla konuşurken aniden bana atiyor yada biz yemek yerken sofraya bir şeyler atiyor neden böyle davranıyor ne yaomaliyim son sorumsa oğluma ne zaman nasil tuvalet egitimi vermeliyim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar çocukların şiddet eğitilim davranışları bırlıkte yasadıkları yetıskınlerın tutumları kaynaklı yada cocugun izlediklerinden kaynaklı olabilir. Bu konuda cocugun bu tutumunda ona asırı tepkı vermek veya davranışını pekiştirecek tutumdan uzak durmak gerekir. Tuvalet eğitimi için cocugun fiziksel ve zihinsel gelişimi tamamlanmalı yanı cocuk çiş kaka ayrımını yapabılır soyleyebılır hale gelmelı 24 ıle 36 ay arasında egıtım verılmelıdır.

23 Ağustos 2019 09:26