BH
Soru Sahibi
2 Ekim 2021 21:41

PROSTATIK HEMORAJİK UTRİKUL KİST

Merhaba hocam 23 yaşında bekarım kronik hemotospermi ( paslı renk) ve meni hacım azlığı şikayeti ile hastaneye gittim. ben de 10 mm büyüklüğünde prostatik hemorajik utrikul kıst? Olduğu söylendi.ameliyat olursam Retrograt ejekulasyon olma riski varmış.TUR P yöntemi yerine bı kaç doktor olusabilecek ejekulasyon probleminin önüne geçmek için *İğne ile kıst boşaltılabilir dedi. Bu tedavi yöntemi başarı saglarmi yoksa TUR P yöntemi mi kullanılmalı?

1 cevap
Cevaplar (1)

Mesane boynu korunarak tur yapılabilir iğne ile boşaltma durumunda yine dolar

3 Ekim 2021 08:46