To
Soru Sahibi
4 Aralık 2020 12:30

ProstatBiopsi

PROSTAT TRUS BİOPSİ(12 KADRAN) - Prostatik adenkarsinom 5 ve 6 nolu biopsilerde/Primer Gleason grade:3/Kombine Gleason grade(skor):6(3+3)/ Derece Grup 1 /Not:5 nolu biopside 8mm, 6 nolu biopside 10mm uzunluğunda tümor mevcut. Mide ca total gastrektomili erken evreydi metastaz olmadı, PSA 7,32, yaş 58, Kontrastlı Bt metastas yok, nasıl bir yol izlemeliyiz? Şu an 3 aylık iğne tedavisine başladık pandemiden dolayı ameliyatı düşünmedi doktorumuz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Tedavi için çok aciliyeti yok takip edilebilir Radikal prostat ameliyatı yapılabilir Radyoterapi yapılabilir daha az invazif yöntemler HIFUyapılabilir

11 Aralık 2020 09:00