TV
Soru Sahibi
16 Aralık 2018 23:58

Porselene greft yapilirmi

Sa hocam iki tarafli ust cenede porselen var hemen on dislerin yaninda gecen sene devlet hastande yaptim ve disimin biri kaplamnin altinda apse yapti cektirdim yerine implat yaptim koprunun altina kemik yetersizligi nedeniyle yaninda kemik alindi ve bi implat bide disin uzerinde 3 porselen var simdi porselenleri degistirdim tabi ozelde simdi kemik erimesi daha cok oldu diger taraftada oldu yani porselene kemik grefti yapiyomusuz ve basari yuzdesi lutfen yardim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Oğuz Altay
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Kemik gtefti; kisinin saglik durumu, kemik eksikligi bulunan bolgenin durumu degerlendirilerek alinacak bir karardir. Vakayi gormeden verilebilecek bir karar degildir. Size tavsiyem guvendiginiz bir hekime muayene olmanizdir. Basari yuzdesi dogru vakalarda %75 -80 civaridir. Yani eklenen kemigin %75 i erimeden bolgede kalirsa bu basarili bir islemdir

19 Aralık 2018 11:18