EE
Soru Sahibi
27 Ağustos 2020 13:30

Porselen diş

Merhaba, ben ön dişlerime metalli porselen kaplama yaptırdım, fakat sadece en öndeki iki dişimin normal dişlerimden kısa olması nedeniyle rahatsızım, bu kaplamaların cıkartılarak bıraz uzatılması mümkün mü, bu işlemi kapamayı yapan diş hekimi dışında başka bir diş hekimi yapabilirimi, çunku su an yaptırdığım şehirde degilm

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Rabia Kavrut
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba. Porselen kaplamalarınız birleşik ise hepsini tekrar yapmak gerekir. Eğer birleşik değil tek tek yapılmışsa sadece on iki dişinizi değiştirebiliriz. Ama mevcut dişlerinizi uzatmak çok mümkün olmuyor. Çünkü bu porselenlere uzatma ya da ilave yapmak için yüksek ısı derecesine sahip fırınlarda pişiririyoruz. Ağız da kullanılmış porselen fırına girince porselende bozulma olabiliyor.

15 Eylül 2020 23:51