SN
Soru Sahibi
5 Nisan 2018 00:15

Çekilen dişin yanındaki diş ağtısı

Merhabalar,üst azı disim(en arkadakinin yanındaki) önce çekildi.Daha sonra en arkadaki ve çekilen dişin yanındaki protez yapımı için küçültüldü..diş çekiminden sonra yanındaki kanal tedavili diş üzerine bastırınca ağrımaya,kesimden sonra dahada ağrımaya vaşladı.Kanal tedavisinde sıkıntı olmadığı diş etlerinde sıkıntı olduğu söylendi.Dis etim dilim değse bile inanılmaz acıyor.Antibiyotik ve ağrı kesici kullanıyorum.Xor bir çekim olduğu için ve diş etlerinden dolayı çekilen dişin yanındaki dişin ağrıdığı döylendi.Bu durumla ilgili yorumlarınızı alabilirmiyim...

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Rabia Kavrut
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Zor diş çekimlerinden sonra ağrı malesef bazen uzun surebiliyor. Muayene etmeden ve filminizi görmeden maalesef çok doğru cevaplar verebilmek mümkün değil. Mail adresime varsa filminizi gönderebilirsiniz. Ona göre yeniden değerlendirebilirim. Tabiki en doğrusu muayene etmek olacaktır. Çok geçmis olsun. rabiakavrut@yahoo.com

23 Nisan 2018 22:07