ye
Soru Sahibi
21 Mart 2013 00:10

pıhtılaşma ve gebelik

Hocam merhaba. tüp bebekle 9 haftalık hamileyim. Dalağım İTP den dolayı alındığı için trombositlerim *** *** ** bin civarında bir de MTHFR 1298C homozigot mutant olduğundan Clexane 6000mg, folidoce, benexol ve coraspin 100mg kullanıyorum. Kadın doğum doktorum benexol 'u bırakıp elevit ilacına başlamamı söyledi. ancak elevitteki B vitamini düzeyleri almam gerekenin altında olmasından dolayı endişeliyim. Elevit ve benexolu aynı anda almamın herhangi bir sakıncası olurmu? Sizin de fikrinizi almadan tedaviye başlamak istemedim. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Bilgivar Kaya
Dahiliye - İç Hastalıkları

Geçmiş olsun.Gebeliğinizin sağlıklı birşekilde devam etmesini dilerim. B vitaminleri toksik değillerdir. B 12 dışındakiler pek depolanmazlar. iki ilacı birlikte alailirsi

1 Mayıs 2013 19:12