YS
Soru Sahibi
28 Aralık 2015 23:01

Pıhtılaşma testi

Merhaba hocam, geçen yıl anne karnında bebeğimizin 2 aylıkken kalbi durdu ve kürtaj oldm. bizde birkaç dr a gittik tedavi için daha çok erken olduğu söylendi ama içimiz rahat etmedi hormon testi ve pıhtılaşma testi yaptırdık. hormon testleri normal çıktı fakat pıhtılaşma testinden 6 tanesinde 2 sinde mutant yazıyor. değerleri olduğu gibi aşağıya yazdım. çocuk için önemli bir sıkıntı var mı yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler. Tetkik Adı Referans Sonuc Faktör II G*** *** **A * HOMOZİGOT NORMAL Faktör V Leiden G1691A HOMOZİGOT NORMAL MTHFR 677 HOMOZİGOT NORMAL MTHFR 1298 HOMOZİGOT MUTANT Faktör V H1299R A4070G HOMOZİGOT NORMAL PAI 1 4G/5G HOMOZİGOT MUTANT. Bu değerler sonucunda hamilelik sürecinde herhangi bir ilaç kullanmamıza gerek var mi.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Seda Hanım, Sonuçlarınızda önemli bir sorun görünmüyor. Size önerim muhtemel hamilelik düşündüğünüz tarihten 3 ay önce başlayarak folik asit almanız olacaktır. Hamilelik sürecinde kan cıvıtıcı ilaç kullanıp kullanmayacağınıza gebelik başlangıcında kadın doğum doktorunuz bazı kan testlerini değerlendirdikten sonra karar verecektir.

29 Aralık 2015 08:56