AB
Soru Sahibi
29 Nisan 2015 00:27

Panaromik diş görüntüleme

Merhaba doktor hanım size sorum dün diş hastanesinde panaromik diş filmi çekildim,ama daha sonra çekildiğime pişman oldum çünkü çekerken trioitleri koruyucu kelebek önlük deniyor sanırım onu takmadılar benimde cahilliğime geldi.trioid ilacı kullanıyorum çok önemli sıkıntım yok ama bu radyasyon bana nekadar zararlı çokolumsuz etkilermi,tedirgin oldum ilk defa çekildim ,beni bu konuda bilgilendirirmisiniz çok sevinirim.saygılarımla..lütfen cevap verebilirmisiniz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Dirim Bozok Demir
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba 1 kere çekilmiş olan Panoramik röntgenden yayılan radyasyon miktarı saglıgı tehdit edici değildir. Içiniz rahat olsun. Ancak rutin prosedür her turlu röntgen çekiminde radyasyondan maksimum seviyede etkilenen organların kursun onluk veya boyunluk giyinerek korunmasıdır. Iyi gunler dilerim

29 Nisan 2015 18:33