ta
Soru Sahibi
8 Nisan 2015 12:15

Diş iltihabı ve Antibiyotik

Diş ağrısı için doktora gittim ve doktor itihap olduğu için bana 1 tane gargara ve 1 tane de antibiyotik verdi.Antibiyotiğin adı KLAMOKS dün 2 tane kullandım 12 saatte 1 olmak üzere.Dişimin ağrısı bayağı dindi fakat yanağım çok şişti yani yanağım derken dişimin hizasında ki bölge.Sanki orda iltihap toplanmış gibi hissediyorum bu normal midir ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Dirim Bozok Demir
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba Akif bey, Diş iltihaplarında antibiyotik abseyi toplayıp müdahalesini kolaylaştırmaya yarar. Kutuyu bitirdikten sonra dishekiminiz ilgili bölgeye müdahale ederek etkeni ortadan kaldıracaktır. Sıkıntınız ancak hekim müdahalesi ile iyilesecektir. Gecmis olsun.

8 Nisan 2015 12:29