TE
Soru Sahibi
26 Ağustos 2019 21:51

Otizim ve ergenlik

Merhabalar Adil 15 yasinda otizimli bir ögrencim var annenin bazi kelimelerine karsi cok buyuk tepkiler veriyor lutfen yardimci olabilir misiniz Örn. Anne cek elini veya arkana yaslan dedigi an şiddet bagirma vurma basliyo caresiz kaldik cok

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Adil Zorlu
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

merhabalar otizm ve ergenlik kendine özgün sorunlar içermektedir. genellikle otizm söz konusu olunca ergenlik dönemi biraz göz ardı edilmekte ve anlaşılmamaktadır. bu önemde çocuğun farkındalık düzeyine göre davranışsal düzenlemeler, mutlaka beslenme ve yaşam tarzını düzenlemek sorunların azalmasını sağlayacaktır. zaman zaman da ileç desteği gerekli olmaktadır. iyi günler dilerim.

4 Eylül 2019 10:19