ys
Soru Sahibi
21 Şubat 2018 15:35

ön diş dolgusu

hocam merhaba 3 ay önce ön dişimin yarisi kirildi. Ve dolgu yapildi fakat 1 ay sürmeden düstü ve bu tam 4 kez tekrarlardi yani 4 defa ön dişime dolgu yapiliyor ama düşüyor. Cok dikkat ediyorum düsmemesi için. Bu durumda baska tedavi uygulanabilirmi dolgu tutmuyor implant yapilabilirmi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Oğuz Altay
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Implant ancak dis olmayan bolgeye yapilir. Yani dolgunun alternatifi degildir. Implant ,olmayan disin yerine cene kemigine yerlestirilen titanyum vidadir ve ustune dis yapilir. Sizin probleminiz disinizin eksikligi degil dolgunun kirilmasi . Alternetif olarakda yerine zirkonyum kaplama denen seramik ust yapili bir kaplama ile bu problemden kurtulursunuz. Simdiden gecmis olsun..

21 Şubat 2018 15:54