YD
Soru Sahibi
26 Ekim 2019 15:11

Omuz Kırığı

Merhaba doktor bey. Ben 22.10 tarihinde bir motor kazası geçirdim. Yaşım 28. Sağ omuz humerus kemiğimde kırık ve humerus baş bölgesinde 3 parçalı kırık tespit edildi.El Bilek ve parmaklarımda herhangi bir sorun görünmüyor. 2 Farklı hastane görüşü aldım. İlk görüşte Humerus başı için plak ve çivili ameliyat ile 120 dereceden fazla açı kazanabileceğim söylendi. İkinci görüşte ise humerus başındaki 3 parçalı kırığın ameliyatsız kaynama olabileceği ve 1-2 Hafta yakın takiple kaynama takibi önerildi. Eğer kaynama olmaz ise plak ve 2-3 çivi ile sabitleneceği söylendi. Şu an ben kolumu omuz tarafımdan hiçbir şekilde oynatma ve kaldırma yapamıyorum. Çok fazla ağrıyor. Size Sorum bu aşamada ne yapmalıyım. Kırığım Kendiliğinden iyileşebilirmi , Ameliyatlı ve ameliyatsız olarak ne kadar süre sonra normal hayatıma geri dönebilirim , Ameliyat olsam veya olmasam omuzdan yana açı kaybı ve kalıcı sorunlar yaşarmıyım. 2-3 Çeşit röntgen çektirdim. Size ulaştırabileceğim bir yol var ise verebilirim. Ayrıca Site Profil fotoğrafımdada Bulunuyor röntgenler. Teşekkür ederim İyi Günler.

3 cevap
Cevaplar (3)
Op. Dr. Anar Alakbarov
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba Dağcan Yıldırım, dr.anar.patients@gmail.com adresine mail atabilirsiniz röntgenleri. inceledikten sonra geri dönüş yaparım!

27 Ekim 2019 10:25
YD
Soru Sahibi

Doktor bey mail adresiniz tam olarak çıkmadı *** *** ** 77 telefon numarasına atabilirmisiniz maili size ulaşayım.

28 Ekim 2019 10:53
Op. Dr. Anar Alakbarov
Ortopedi ve Travmatoloji

dr.anar.patients@gmail.com

28 Ekim 2019 14:32
YD
Soru Sahibi

Doktor bey merhaba ben dağcan yıldırım acaba röntgen ve mr sonuçlarımı inceleyebilme imkanınız oldumu kırığım hakkında ne diyebilirsiniz ameliyat olmalımıyım , kalıcı bir güç kaybı açı kaybı olurmu ve iyileşme sürecim iş ve normal hayatıma geri dönüp spor yapmaya ne zaman başlamalıyım

29 Ekim 2019 11:32
Op. Dr. Anar Alakbarov
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhabalar, mailine cevap yazdım. iyi günler!

29 Ekim 2019 12:17