SM
Soru Sahibi
18 Nisan 2019 00:04

Oküloplasti

Merhaba hocam, hastamız doğuştan görmüyor, göz işlevini dönüşümü olmayacak şekilde yitirmiş halde doğdu. Otizmli, yaş 12 hiperaktif, devamlı ağrı ve iltihap akıntısı olmaya başladı, gözlerde içine göz çukuruna çekilme var. Artık göz kapakları da üstüste binmeye başladı. Uzun süredir başvurduğumuz yerler gözleri aldırabileceğimizi söylüyorlar, 'yerine protezi takarız ama onuda hasta kaldıramaya bilir, proteze veya yuvaya zarar verir hiper aktif ve otizimli olmasından' diyorlar. Öyle çaresiz kaldık hocam bilmiyoruz ne yapalım siz bize bi yol gösterseniz

1 cevap
Cevaplar (1)

Muayene etmeden ve eğer protez yapılacaksa denemeden olmaz demek doğru olmaz.

20 Nisan 2019 18:19