.B
Soru Sahibi
21 Aralık 2021 00:09

Göz Tembelliği

Hocam merhaba benim sol gözümde tembellik var. Ms şüphesiyle vep yaptırmıştım.Vep sol p100 latans uzamıştır diyor. Çift görmem oluyor arada. Ama göz doktoru bir şey yok dedi. Bir de sağ gözümü kapatıp sol ile bakmaya çalıştığımda görüntü karıncalı gibi oluyor önce sonra bir kararma oluyor hemen geçiyor eskiden böyle değildi. Aşağıda belirttiğim gibi numaralar ile askerlik açısından muaf olur muyum? Vep te uzama da var. En son ölçüm kağıdında bu şekilde SAĞ GÖZ Miyop 0,75 Astigmat 0,50 SOL GÖZ Hipermetrop 4,50/ 4,75 / 5,00 Astigmat 2,50 / 2,*** *** ** Muayene Bulgum: Sağ 10/10 görme sol tashihle 2/10 görme (+6.50 -2,00 α 15° ile). Bir hocamızın yorumu şu oldu : Askere alma kanununa göre hastalıklar listesinin goz ile ilgili bölümü 7nci madde B fıkrası 3üncü şıkkına göre iki göz arasında 4 diyoptriden fazla fark olan hipermetropi nedeniyle askerliğe elverişli değilsiniz. Bu madde hala yürürlükte mi acaba?

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu soruya en doğru cevabı askeri hekimler verebilir. Bizler mevzuatı bilmiyoruz.

21 Aralık 2021 11:05