ÖS
Soru Sahibi
13 Aralık 2021 14:17

Hastalıkları

Hocam eşim 1ay önce iş kazası geçirdi ve sol gözünün görmediğini söylüyor ve retrobulber kompresyona bağlı sekonder optik atrojiye gidişat gozlenmekte yazmış Çorlu göz hastanesi tedavi edilebilir mi Cvplarsaniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Optik atrofi başlamışsa bu görme sinirinin hayatiyetini kaybetmeye başladığına işaret edebilir. Yaralanmanın cinsi ve şiddeti önemli. Darbe esnasına sinirde çok ciddi oranda tahribat gelişti ise toparlamayabilir. Kalıcı hasar meydana gelmedi ise bazen geç dönemlerde de sinir fonksiyonlarında geri dönme olabilir. Muayene, Özellikle görme sinirini gösteren filmlerin değerlendirilmesi ile daha sağlıklı karar verilebilir. Bu süreçte B Vitamini takviyesi uygundur.

19 Aralık 2021 12:54