YR
Soru Sahibi
28 Ekim 2017 23:01

Oglumu kresten almalimiyim

Merhaba hocam benim oğlum 2 buçuk yasında krese verdim calismiyorum kreşin iyi geleceğini düşündüm yalniz 1 aydır 2 kez ateş skntisi oluyo ve uzun sürüyor yani krese vermeden önce hiç hastalanmazdi. Napmalym kresten almalimiyim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Rabia hanim, yeni bir ortama giren birisinin ilk başlarda sık sık hastalandığı çok rastlanır. Bu yeni bir işe giren yetişkindede görülebilir, yeni kreşe başlayan bir çocuktada. Ateş, boğaz ağrısı veya nezle tarzı rahatsızlıkların yaşanması vücudun yeni ortamda mevcut olan virus ve bakterilere alışık olmamasından kaynaklı olabilir. Oğlunuzun kreşe başladıktan sonra rahatsızlanması bu yüzden pek şaşırtıcı değil. Çocuğunuzun bağışıkşık sistemi er yada geç o virüslere karşı güçlenmesi lazım. Bu dönemde tabi evdeki diğer kişilerde rahatsızlanabilir. Fakat oğlunuzun sağlığı ile endişe ettiğiniz an doktora gitmenizi tavsiye ediyorum. Sağlıcakla kalın Esra Acar MSc

29 Ekim 2017 01:33