YG
Soru Sahibi
14 Haziran 2021 10:00

Oğlum ve arkadaşları

Merhaba hocam oğlum 6 yaşında sosyal bı çocuk aynı zamanda hareketlide. Şimdi bizim binada iki tane çocuk var erkek biri oglumla yasiit hemen hemen biride 11 yaşlarında bu 11 yaşlarında olan cicuk ozellikleri: annesi tarafından sürekli gözetim altında olan sürekli her hareketi davranışı kontrol altında olan bı çocuk çocuk annesi yokken pisirik annesi varken kaplan gibi.. diğer çocuğun özellikleri: aile tarafından şımartılmış ve bina tarafından da şımartılmış bı çocuk(aileden cekinildigi için) çocuk cani istediğinde oğlumla oynuyor istemediğinde diğeriyle bir olup dıslaniyor. Başka arkadaşı yok oğlumun oynayacağı. Birde hava atiyolarmis oğlum çok ağlayan bı cicuk hemen ağlıyor ağlayınca daha çok üzerine dusuyolar. Hayır demeyi bilmiyo sırf oyunlarına ktasinlar diye hemen hemen her dediğini yapiyo arkadaslarinin . Dün diğer arkadaşları geldi oğlumun oyun oynamaya bı sefer binadaki oyunlarını bozmaya çalıştı oraya gidersen seni grubumuzda atarız diyolarmis . İkisi arasında kaldı çocuğum bende karışmak istemiyorum ama çok üzülüyorum bı anne olarak . Oyunumuza gel demiş yok demiş anne gelmiyorda diyo oğlum . Çocuğun annesi sürekli balkondan çocuğu gözetliyor diğer çocuklarla mi benimkiyle mi bilmiyorum ama oynatmama şeklinde hareket ve konuşmaları sordum sıkıntı mı var diye sonra anlatırım dedi benimkiyle ilgiliyse anlat değilse anlatma dedim ve ses olmadı daha . Şimdi ben ve oğlum nasıl davranmaliyiz uzun oldu kusura bakmayın

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar sevgili annemiz Gizem hanım Çocuğunuzun yaşamış olduğu durum Farkli yaş grupları çocuklar olmasi ve her bir çocuğun aile tutumlarının da farklı olması etkili bir durumdur. Öncelikle grupta her bir çocuğun farklı davranmasi normal bir süreçtir. sosyal. gelisimin bir parçasıdır . Ancak burada önemli olan çocuğunuzun Duygularını ifade edebilmesine yönelik desteklemenizi öneririm.

14 Haziran 2021 10:10