AG
Soru Sahibi
19 Mart 2013 15:16

negatif sonuç

Hocam merhaba; Ağustos ayında 5.gün blast embriyo ve Ocak ayında da 5.gün dondurulmuş blast embriyo transferi ile tüp bebek denedik.Ancak iki sonuç da olumsuz .Bende endometriyozis mevcut.Bununla alakalı olabilir mi?Kistle ilgili değil ise sebepleri ne olabailir?Doktorum iki negatiften sonra karyotip analizi istedi,yaptırırsam kesin sebebin ne olduğu ortaya çıkar mı?Şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Canbek Korkmaz
Histoloji ve Embriyoloji

Karyotip kan hücrelerinden sizin genetik özelliklerinize bakılması ile olmaktadır. Her zaman kesin bir sonuç vermeyebilir. ENdometriyozis , kist gibi sebeplerden de gebelik oluşmamış olabilir. ( her Blastosist'in tutma ihtimali %30-%50 arasındadır. Yani gebelik ihtimali her tüp bebek denemesi için %30- %50 civarında olur.)Sizin durumunuzda Bakılabilecek bir çok test vardır.Ancak bu testlerin gerekip gerekmediğini muayene ve tedavinizi yapan doktorunuz karar verebilir. Tedaviye devam etmeniz gereklidir.

19 Mart 2013 16:04