TY
Soru Sahibi
5 Ağustos 2021 15:42

Neden kilo veremiyorum? Ne tür değişikliklere gitmeliyim?

-Diyetimde beş ayda 96 kilodan 82 kiloya geldim. Lakin artık kilo veremiyorum. Nedenlerini anlatırmısınız? -Her gün 1100 kalori ile 1300 kalori (her gün bir kutu yarım yağlı süt, üç kepekli ekmek, üç kutu peynir) tüketiyorum. Haftada birkaç gün yürüyüşe gidiyorum. Beş aydan sonra kilo veremez oldum. Ne değişikliğe gitmem gerekiyor? -Gece yatarken su içmek sabah (idrara çıksak bile) tartıda fazla görünmemize neden olur mu?

1 cevap
Cevaplar (1)

Kilo alıp verme arasında düşündüğümüz kadar basit dengeler yok maalesef. Yedikleriniz dışında duygu durumunuz, hormonal değişimler, stres, uyku durumu,... gibi çok daha fazla değişkeni de ele almamız gerekir. bunun yanında her gün ihtiyaçlarımız ve isteklerimiz de değişir. Bunları karşılamadığınız ve farkında olmadığınız sürece de kalıcı bir sonuç alamazsınız.

9 Ağustos 2021 10:21