ME
Soru Sahibi
14 Mart 2019 10:46

Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

Şu dünyada en büyük gayem insanları mutlu edebilmektir. En çok da sevdiğim adam için yapmadığım şey kalmadı. Kendimi adadım ona. Kendi kişiliğim üzerine geçtim. Bir çok konuda yapman dediğim şeyi yaptım. Mutlu ettim onu ve mutlu oldum. Ama erkek arkadaşım psikolojisinin iyi olmadığını bundan dolayı kendine gelebilmek için görüşmek istemediğini söyledi beni sevdiğini söyledi. Ama benim içimde olan sıkıntı onu beni bırakması değil. Kendi içimde ne yapacağımı bilemiyorum işin içinden çıkamıyorum. Ruhum en çok kalbim karmaşık ve soru işaretleriyle dolu. Nasıl hayata devam edebilirim bilmiyorum. 20 yaşına yeni giricem ve bu durum benim için çok ağır geliyor ne yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Elif her zaman bir yol vardır. Ama bazen probleme o kadar yoğunlaşırız ki o yolları göremeyiz yaşamımız sadece o problemmiş gibi zannederiz. İnsanlar sürekli mutlu olamazlar mutlu olmak istemeyeni mutlu edemezsin ama kendini mutlu edebilirsin sen mutlu olduğunda çevredekilerde mutlu olabilir. Herkes kendi mutluluğundan ve mutsuzluğundan sorumlu anladığım kadarıyla sen çok düşünceli ve inçe ruhlu birisin problemden biraz uzaklaştığında daha net görebilirsin yolları bir yardımda alabilirsin her zaman buradayız ❤️

14 Mart 2019 11:04