ÖT
Soru Sahibi
14 Ocak 2016 11:27

Mtfhr(c677t) mutasyonu

Mtfhr(c677t) mutasyonu Hocam merhaba ben 36 yaşındayım ve yukarda belirttigim gende her iki alelde mutasyon var diyor şu an 4 haftalık hamileyim herhangi bir önlem almak gerekirmi. yedi yıl önce doğum kontrol hapına bağlı akciğer embolisi tanısı sonucu bu testler yapılmış ve ortaya çıkmıştı gendeki mutasyon ayrıca 12 yaşında bide çocuğum var. Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Tuğçe Hanım, MTHFR C677T mutasyonu tek başına çok büyük sorun olmayabilir ancak emboli geçirmiş olmanız ve gebelik durumunuz dikkate alınarak bazı kan testleri yapılmalı ve sonuçları ile size bir yol çizilmelidir. Kadın doğum uzmanına ve onun yönlendireceği hematoloji uzmanına başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun

28 Mart 2016 10:28

Tuğçe Hanım, MTHFR C677T mutasyonu tek başına çok büyük sorun olmayabilir ancak emboli geçirmiş olmanız ve gebelik durumunuz dikkate alınarak bazı kan testleri yapılmalı ve sonuçları ile size bir yol çizilmelidir. Kadın doğum uzmanına ve onun yönlendireceği hematoloji uzmanına başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun

28 Mart 2016 10:28