BD
Soru Sahibi
5 Aralık 2010 18:44

mrb.doktor hanım.ben bı merkezde bolgesel zayflamaya yenı basladım.enfraruj

mrb.doktor hanım.ben bı merkezde bolgesel zayflamaya yenı basladım.enfraruj denılen bı yontem kullanılıyor.acaba bu yontem ne kadar faydalı ya da hucrelerıme yumurtalıklarıma ya da ıc organlarıma zarar werır mı?ılerı de cocuk olmasını engeller mı?HAmıle kalmama ılerısı ıcın etksıı olur mu? ya da dalga boylarıı derımle alakalı bı problem yaratır mı?Bu benı cok korkutuyor!Bana zarar werır mı ya da wucuduma kızılotesı ısın sonucta benı dusunduruyor.rdyasyon.sımdıden cok tesekkur ederım saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Aytürk Aydın
Pratisyen Hekimlik

mrb.cilt yüzeyinden uygulanan bu yöntem cildi 40-42 dereceye kadar ısıtırken ciltaltı yağ dokusunu 50-55 dereceye kadar ısıtır.yağ dokusundan zengin bölgeye uygulandığında daha derindeki dokulara ulaşmaz dolayısı ile bir yan etki beklenmez.ayrıca hafada bir sıklığında uygulanmalıdır.en fazla 8 hafta sonunda ara verilmelidir.dietle birlikte olumlu sonuç alabiliriz

5 Aralık 2010 19:12