HB
Soru Sahibi
9 Kasım 2008 00:43

mr. alt çene dişimde ağrı varı önce dr dolgu yapıldı fakat ağrı geçmeyincet

mr. alt çene dişimde ağrı varı önce dr dolgu yapıldı fakat ağrı geçmeyincetekrar film çekildi kanal tedavisine karar verdi. sinirleri öldürmek için ilaç koydu 2 gün bekledik sonra siniri aldı ve kanalları açtı. fakat bu sırada dişimde aşırı bir kanama oldu. kanamayı durdurdu ve ilaç koyup bekliyoruz ama dün yaptırdığım bu işlemden sonra iğnenin etkisi geçmeye başladıktan sonra çenemde ağrı oldu yapılan işlem uzun sürdüğü için ağrı olmuştur dedim fakat bugün dişimde yine ağrı var acaba normalmidir sebebi ne olabilir. pazartesi tekrar gidecem ama bu ana kadar cevaplarsanız sevinirim

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Dt. Muratözgür Ulu
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

kanal tedavisi seansları esnasında malesef ağrı oluşabilir. hatta mevcut hassasiyet bitimden sonra bir süre daha devam edebilir. bu ekseriyet kullanılan materyallerin özelliklerinden dolayı oluşur. bu durum bilindiği için genellikle endodontistler seans aralarında ağrı kesici vermeyi tercih eder. ancak bu ağrının dozunun artması veya şişmesi bir sonraki seansı beklemeden başvurmanızı gerektirir. geçmiş olsun. dr. dt. murat ö. ulu

10 Kasım 2008 15:32
HB
Soru Sahibi

mr dr bey ben 1 ay önce kanal tedavisi yaptırdım. kanal tedavisi yaptırdığım sırada omzumda problem oldu bu yüzden kuvvetli ağrı kesiciler alıyordum günde 6 tane kanal tedavisi bitti fakat ağrı kesicilerin etkisiylemi bilmiyorum ama herhangi bir ağrı hissetmedim. 5 gündür ilacım bitti. dişimde herzaman değil ama arada sırada bir ağrı ve sızlama oldu. ve nerdeyse bo kaldığım zamanlarda yüzümün sol tarafında bir ağrı hissetmeye başladım. bugün dr gittim röntgen çekti kanalların normal olduğunu iki kanaldada sorun olmadığını söyledi. ama dişimin üzerine ağrı varmı diye dokunduğunda bir yerde ağrı vardı.dr yan kanal olabileceğini eğer varsa buna birşey yapamayacağımızı söyledi. çikolatayı o dişimin üzerine yersem sızlama oluyor. normalmidir ne yapmam lazım dr dediği gibi yan kanala bir şey yapılamaz mı? teşekkürler

15 Aralık 2008 22:19
Dr. Dt. Muratözgür Ulu
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

tedavi sonrası dönemde bir kısım ağrıları olabilir. kanal tedavisi başarısız olur ise tedavinin yenilenmesi veya apikal rezeksiyon denilen küçük bir operasyon yapılabilir. kendi şahsi görüşüm 2. den yanadır. ayrıca çikolata ağrısı yakın çavredeki başka bir diş olduğunu tahmin ediyorum. geçmiş olsun.

17 Aralık 2008 10:36