öy
Soru Sahibi
16 Ağustos 2014 00:16

kanal tedavisi

hocam merhaba dişime kanal tedavisi uygulandı,hemde 3 kez birincisinde kök ucuna çıkılmıştı ,ikincisinde kanal kısa bırakılmıştı 3 kez tedavi tekrarlandı.şimdi iyiyim diyemeyeceğim iki günde bir yanma bazen de kaşıntı tarzı bir ağrı oluyor 2 ay oldu bu his devam ediyor. Ankara da bir doç. muayene oldum dişimin filmi ve genel muayene sonucu diş birkaç kez işlem gördüğü için ağrının geçebileceğini ve kanalın birinde çok küçük bir boşluğu kaldığını fakat bunun çokta önemli olmadığını söyledi ama ben endişeliyim dişim iyileşecek mi ... şimdiden teşekkürle değerli hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Muratözgür Ulu
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

retreatment işlemi birkaç defa uygulanabilir. bu konuda içiniz rahat olsun. ancak unutmayın ki her seferinde başarı oranı bir miktar düşmektedir. eğer kanal tedavisiyle kurtulmayacak gibi bir durum oluşursa endodontik cerrahi işlemler bulunmaktadır. enfeksiyona sebep olan dallanma gösteren kanallar vs. ise bu işlemler çok başarılı sonuçlar verebilmekte. size önerim hekiminizi dinleyin ve vücuda iyileşme için biraz süre tanıyın.

18 Ağustos 2014 15:11