17 Mart 2015 12:43

Mide eritme

Hocam merhaba. Yaklaşık 4 aydır vücut geliştirme sporu ile ilgileniyorum. Göbek bölgem neredeyse sıfır yağ oldu ciddi manada eridi. Ancak mide (kaburga altı) bir türlü erimiyor. Göbek bölgesine göre ciddi derecede şiş. Bu bölgeyi ne kadar zorlayıp eritsemde, yağ kalmasada yinede şiş görünüyor. Bunun için ne yapmalıyım? Ayrıca amino asit ve protein tozu kombineli kullanıyorum. Bu tür ürünler hakkında yorumunuz nedir. Teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)

Çağlar Bey, midemiz bir organdır erimez. Sadece küçültebilirsiniz ki protein tozu kullanılırken bu ciddi bir sorun olacaktır. Mide kaburga altından ziyade göbek deliğinizin hizasında şişer. Kaburga altınızda şişkinliğiniz varsa kullandığınız protein tozlarını da dikkate alarak hemataloğa ya da endokrinoloğa gitmenizi öneririm. Herhangi bir sağlık sorununuz çıkmazsa öğünlerinizi küçültüp sıklaştırın. Burada ki amaç miktar olarak azaltmak olacağından ne yediğinizden ziyade kaç gram yediğiniz önem kazanır.

19 Mart 2015 02:04