DT
Soru Sahibi
23 Mart 2022 23:51

Mide bulantısı

Hocam merhabalar. 66 yaşındaki annem mide bulantısı şikayetiyle doktora gitti ve endoskopi için randevu aldı. Ancak takdir edersiniz ki devlet hastanelerinde randevular bayağı bir ileri tarihe veriliyor.Bu arada çekilen us sonucunu sizinle paylaşmak isterim, değerlendirme yapabilirsiniz çok memnun olurum. Bu sonuca göre gitmemiz gereken başka bir poliklinik var mıdır? Ya da mide bulantısına sebep olacak başka bir sorun? Araştırmalarıma göre yumurtalık veya göbek fıtığı da bulantıya sebep olabiliyormuş. Bu alanlara yönelmeli miyiz? Çok teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)

Öncelikle geçmiş olsun, annenizin yaşı itibari ile mutlaka endokopi taraması yapılmalı, ama buna karar verirken hastayı tam bir muayene yapılmalıdır. Ayrıca gördüğüm kadarı ile böbrek üstü bezinde bir kitle saptanmış. Bunun ne olduğu araştırılmalı, bunun için genel cerrahiye başvurmanız gerekli .

24 Mart 2022 11:20
DT
Soru Sahibi

Böbrek üstü bezindeki kitle için eğitim araştırma hastanesinde araştırma yapıldı ancak şu anda tehlikeli bir durum gözlenmedi. Gastroenteroloji tarafından muayene edilmişti. Yine endoskopi sonucunu beklemek gerekecek sanırım. Çok teşekkürler cevabınız için.

24 Mart 2022 16:26

Geçmiş olsun

25 Mart 2022 16:27