GA
Soru Sahibi
28 Mart 2022 20:49

endoskopi sonucu

Hocam merhabalar rica etsem endoskopi sonucuma değerlendirme yapar mısınız? Özofagus: z çizgisi 40. Cm de geçildi, düzenli ve hiatus diafragmatikus ile aynı düzeyde. Gastrik pililer Z çizgisine kadar uzanıyor özofagus mukozası normal. Mide: kardia, fundus ve korpus normal. Mide içinde az miktarda berrak sekresyon görüldü. Antrum mukozası hiperemik görünümdeydi. Antrumdan biopsi alındı. Retrofleksyonda hiatal kıskaçın endoskopu kavraması yeterli idi. Pilor forme santralize.hocam berrak sekresyon nedir endişe edeceğim bişey var mı ? Bu şekilde ne anlam ifade ediyor olabilir teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sonucu normal görünüyor, ancak bir biyopsi alınmış . Patoloji sonucu ile tekrar yorumlamak lazım

28 Mart 2022 21:46