ÖD
Soru Sahibi
29 Mayıs 2011 16:10

Merhaba hocam, ben 36,esim ise 42 yasında.4 yıllık evliyiz,ilk yıl hamil

Merhaba hocam, ben 36,esim ise 42 yasında.4 yıllık evliyiz,ilk yıl hamile kaldim fakat hemen dusukle sonuclandi.daha sonra gebelik olusmadigi icin dr a gittik ve testler yapıldı.benim fsh degerim 4,8.esimin sperm sayısı 32 milyon,total sayı 70,400,000.Hareketlilik 30 dk %10, 60 dk %7.iki farklı dr a danıstık.biri tup bebek,digeri ise degerler iyi oldugu icin asılama deneyelim dedi.maddi kaygılarımız da oldugu icin hangi tedaviye yonelmemiz en dogrusu olur?İlgilendiginiz icin simdiden tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Seda Yılmaz
Histoloji ve Embriyoloji

merhaba derya hanım, bu konuda karar biraz da size bagli. sizin hsg yani rahim filminiz var mı? ayrıca esinizin morfoloji degeri de bu kararı verirken onemli. asilama maliyet olarak dusuk ancak gebelik sansı tup bebege gore daha dusuk. karar verirken tum bunları gozonunde bulundurmak gerekli. iyi gunler

1 Haziran 2011 11:41