5 Haziran 2011 11:52

Merhaba Elif hanım ben 24 yaşındayım ve diş teli taktırmak istiyorum.Üst di

Merhaba Elif hanım ben 24 yaşındayım ve diş teli taktırmak istiyorum.Üst dişlerimdeki sadece sağ ve soldaki yan kesici dişler dışa doğru yamuk diğer dişlerimde hiçbir sorun yok sadece iki diş.sadece bu iki diş için tel taktırmam gerekecek galiba.Bu iki diş için farklı bir tedavi yok mu yani tamamına değilde sadece bu iki dişe dişin arka kısmından da uygulanan yöntemler varmış sanırım bu konuda bilgi verebilirmisiniz diş teli kullanmak istemiyorum bir bakıma bu yaşta teşekkürler:)

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Elif Gündüz
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Sizi muayene etmeden bu soruya dogru cevap vermek zor, ancak genel olarak soyleyebilirim ki gunumuzde modern teknoloji seffaf dis plakları ve dislerin dil tarafındaki yuzeylerine uygulanan tellerle disleri hareket ettirerek tedavi etme imkanı vermekte. Saygılarımla

10 Haziran 2011 14:07