ŞS
Soru Sahibi
8 Ocak 2010 13:37

merhaba ben 29 haftalık hamileyim ve öğretmenim dün başımın kaşınması sonuc

merhaba ben 29 haftalık hamileyim ve öğretmenim dün başımın kaşınması sonucu saçımda bit olduğunu tespit ettim.nasıl oldu bilmiyorum...1,5 yaşında oğlum var sanırım ondada sirke var.nasıl bir ilaç kullanmalıyım anti bit diye bir şampuan aldım ama gebelerde zararlı olabilirmiş.saç boyatmakta etkili deniyor ama ondada karasızım çok zor durumdayım.oğlum için ve benim için bir yol önerirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Seher Hanım, gebelikte ortaya çıkan bir çok rahatsızlıkta maalesef ilaç kullanımımız sınırlı oluyor. Şikayetiniz için bir cildiye uzmanına gitmenizi tavsiye ederim. Öncelikle doğru tanı konulduktan sonra pedikulosit etkili şampuan ve losyonlardan mecbur kalındığında kullanılabilecek ilaçlar var. ancak bunu doktorunuzun muayene ettikten sonra tavsiye etmesi, yararlı olur. geçmiş olsun

18 Ocak 2010 18:56