KD
Soru Sahibi
30 Nisan 2011 17:18

merhaba 2,5 ayönce sezeryan doğum yaptım hamileliğim de toplam 15 kilo aldı

merhaba 2,5 ayönce sezeryan doğum yaptım hamileliğim de toplam 15 kilo aldım doğumdan sonra 7 kiloyu verdim fakat kalan kilolarımı bir türlü veremiyorum aynı kiloda kaldım.. emzirdiğim için diyet yapmakda istemiyorum ama kilolarımdan kurtulmak da istiyoum çünkü pisikolojik olarak morlimi bozuyor eşimin beni eskisi gibi bulmadığını biliyorum sürekli kilolarımla ilgili dalga geçiyor :(( bu konuda bana önerebileceğiniz bir fikir varmı doğum sonrası egzrsizler var onları yapmaya çalışıyorum evde yediğim yemeklerinde porsyonlarını azaltarak yiyiyorum.. fikirleriniz için şimdiden teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)

Emzirirken bir zayıflama diyeti uygulamasını doğru bulmuyorum.bu psikoloji bile sütünüzü azaltabilir.Sağlıklı beslenerek fırsat buldukçada egzersiz yaparak ve en önemlisi emzirerek bu dönemde kilo kontrolü sağlayabilirsiniz.Emzirme döneminde anne her gün yaklaşık 6 – 7 çay bardağı yani 700 ml süt salgılar. Bunun için harcanan kalori ise her gün 500 – 700 kalori civarındadır. Bu kalori kaybı bir saat orta seviyede egzersize denktir.Doğumda aldığınız kiloları yaklaşık ilk 6 ay içinde rahatlıkla verirsiniz.Çok yağlı gıdalardan hamurişlerinden kaçınarak yeterli sıvı(günlük 3-3.5 litre)alarak bol protein (günlük et,tavuk veya balık ,süt veya yoğurt ve peynir)bol sebze meyve tüketerek bu dönemdede sağlıklı beslenin.bebeğinizle mutlu günler dilerim.

2 Mayıs 2011 08:41