GS
Soru Sahibi
27 Ekim 2020 13:45

Menisküs yırtığı

Merhabalar 30 yaşındayım uzun süre sporcu geçmişim var. Ters bi hareketimde diz agrilarim şiddetlendi. MR sonucumda SoL Diz ekleminde hafif dereceli sinovyal efüzyon izlendi. Spor hekimine gittim Bacağımı güçlendirici egzersizler verdi uyguluyorum ancak işim gereği sürekli ayaktayım ve yürüyorum. Diz eklemimi bandajla sarıyorum mümkün mertebe yere düzgün basıyorum merdivenleri dikkatli çıkıyorum. Günlük 3 er km’lik yürüyüşler halinde toplamda 10-15 km arası yürüyorum bu durum menisküse zarar verir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Soner Akkurt
Spor Hekimliği

MR da menisküs lezyonu görülmemişse, sadece effüzyon varsa dizinizi dinlendirip verilen egzersizleri yapmanız yeterli.

4 Ocak 2021 11:45