4 Aralık 2017 16:59

menisküs yırtığı

merhaba mr ımda aşağıdaki bulgulara göre doktorum yırtıkların dikilmesi için ameliyat önerdi. sizlerin düşüncesini de öğrenmek istedim .yanıtlarsanız çok memnun olurum. -diz eklemi içerisinde suprapatellar bursada sıvı koleksiyonu izlenmektedir. -medial menisküs korpusu ve posterior hornunda grade 2 intensite artışı ve fokal yırtıklar dikkati çekmiştir. -medial menisküs anterior hornunda vertikal yırtık mevcuttur. - femur medial kondilinin hemen üzerinde medial kolleteral ligaman çevresinde effüzyon mevcuttur. -popliteal fossa medial kesimde diz eklemi ile ilişkili sıvı koleksiyyonu izlenmektedir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Volkan Balcı
Ortopedi ve Travmatoloji

Bu MR raporuna göre cerrahi gerekli gibi duruyor ancak cerrahi kararı sadece mr'a göre verilmez. MR ve muayene bulgularının örtüşmesi gereklidir ki hasta cerrahi sonrası fayda görsün. Geçmiş olsun

21 Ocak 2018 12:53