sn
Soru Sahibi
16 Mayıs 2020 15:43

ayak burkulması

Hocam iyi günler ben 2019 kasım ayında düştüm ayağım burkuldu basamıyordum film çekildi,kırık olmadığı söylenerek jel verildi.aradan geçen 4 ay zarfında ayağımın acıması geçmedi. tekrar doktora gittim mr çekildi.mr sonucum :ATFL de parsiyel rüptür lehine görünüm mevcuttur. Bu düzeyde hafif mayii artışı mevcuttur. Bu sonuca göre ameliyat önerildi. yalnız covid-19 sebebiyle hastaneye gidemedim.ayağım çok fazla ağrımaya ve şişmeye devam ediyor. sizce ne yapmalıyım? cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Volkan Balcı
Ortopedi ve Travmatoloji

GEÇMİŞ OLSUN NAZLI HNM, SADECE KISMİ VEYA TAM ATFL YIRTIĞI AMELİYAT GEREKTİRMEZ. ANCAK BERABERİNDE UZUN SÜRE DEVAM EDEN EKLEM ŞİŞLİĞİ VEYA TEKRARLAYAN BURKULMALARA BAĞLI HAYAT KALİTESİNİN DÜŞMESİ DURUMLARINDA AMELİYAT DÜŞÜNÜLEBİLİR. AYAKTA UZUN SÜRE KALMANIZI GEREKTİREN BİR İŞİNİZ VARSA VEYA AYAK BİLEĞİNİZİ ZORLAYAN BİR SPOR YAPIYOR İSENİZ BUNLAR DA ETKİLİ FAKTÖRLERDİR. GEÇMİŞ OLSUN

6 Temmuz 2020 09:10