Ai
Soru Sahibi
18 Kasım 2019 20:05

Menisküs yırtığı hakkında

Merhabalar hocam.Diz MR de menisküs medial posterior hornunda grade 3a yırtık yazıyor.3a ne anlama geliyor ? Cerrahi gerekir mi ? Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Murat Kezer
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba Menisküs yırtıkları yırtık derecesine göre 3 ayrılır. Grade 1 küçük yırtıklar, daha ileri yırtıklar grade 3 olarak degerlendirilir. Grade 3 yırtıklar , klinik muayene ve semptomlar birlikte değerlendirme sonrası genellikle ameliyat ile tedavi edilir. Geçmiş olsun Sağlıklı günler dilerim

25 Kasım 2019 10:31