ÇÇ
Soru Sahibi
6 Ocak 2018 05:09

Menisküs grade 2 dejenerasyonu

Hocam iyi günler ben 18 yaşındayım ve futbol oynuyorum geçimimi ordan sağlıyorum denebilir. Bundan 4-5 ay önce darbe almadan bir sakatlığım oldu ve dizimde bir anda boşalıp sanki tekrar yerine oturuyormuş gibi ses gelmeye başladı ve mr çektirdim mr sonucunda medikal menisküs arka boynuzda grade 2 dejenerasyon olduğu çıktı ve aynı zamanda doktorum kis olduğunu söyledi ancak herhangi bir tedavi veya başka bir şey söylemedi ve futbol oynamaya devam edebileceğimi belirtti ancak dizim hiçbir zaman eskisi gibi olmadı maçlardan önce yaptığımız ısınma hareketlerinde bile dizimde ağrı duyuyorum ve üzerine ağırlığımı veremiyorum. Normal hayatımda da dizimi büktüğümde ses geliyor. Uzandığımda ani bir harekette kemikler birbirine sürtüyormuş gibi sesler geliyor. Bir kaç doktora daha gittim ama istediğim cevabı alamadım. Lütfen bana yardımcı olun rahat rahat futbol oynamak istiyorum şimdiden çok teşekkür ederim...

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Soner Akkurt
Spor Hekimliği

Menisküs dejenerasyonu sorun yaratmaz. Ön çapraz bağ yırtığı veya menisküs yırtığı olabilir. Spor hekimliği polikliniği veya spor sakatlıkları ile ilgilenen ortopedi uzmanında tekrar muayene olmanızı ve MR ın tekrar değerlendirilmesini öneririm.

6 Ocak 2018 12:10